Print this page
Οπαδοί κράτησαν… ομήρους τους διαιτητές!
Τετάρτη, 18 Μαρτίου 2015 17:04

{modulepos inside1}

«Όμορφες» ποδοσφαιρικές στιγμές ξετυλίχθηκαν στο πρόσφατο παιχνίδι της Bofoakwa Tano με την Techiman City FC για τη δεύτερη κατηγορία της Γκάνας. Καθώς το παιχνίδι στο «Σουνγιάνι Κορονέισον Παρκ» όδευε προς το ημίχρονο και ενώ το σκορ ήταν 1-1, οι οπαδοί της γηπεδούχου ομάδας άρχισαν να πετούν αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο θεωρώντας ότι το διαιτητικό τρίο δεν έκανε καλά τη δουλειά του. Μάλιστα, έφτασαν στο σημείο να απαγορεύσουν στους διαιτητές να μπουν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, αναγκάζοντας τους λιγοστούς υπεύθυνους για την ασφαλή διεξαγωγή του αγώνα να τους μαζέψουν στη σέντρα του γηπέδου για να τους προφυλάξουν, περιμένοντας ενισχύσεις! Την ίδια ώρα, εκτός γηπέδου έπεφτε ξύλο ανάμεσα στους οπαδούς του δύο ομάδων…