Print this page
Παίκτης «απέβαλε» διαιτητή!
Κυριακή, 21 Φεβρουαρίου 2016 23:11

{modulepos inside1}

Κωμικοτραγικές καταστάσεις διαδραματίστηκαν στο ματς της Γαλατασαράι με την Τράμπζονσπορ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με 1-0, ωστόσο στην επανάληψη ο διαιτητής της αναμέτρησης ήταν αυτός που έκανε την… διαφορά. Αφού απέβαλε διαδοχικά τους Οζέρ Χουρματσί (50’) και Αϊκούτ Ντεμίρ (70’) των φιλοξενουμένων, έδωσε αυστηρό πέναλτι υπέρ της Γαλατά τρία λεπτά πριν το τέλος και ενώ το σκορ ήταν 1-1, αποβάλλοντας παράλληλα τον Λουίς Καβάντα που υπέπεσε στην παράβαση. Αυτό προκάλεσε χάος στο γήπεδο, με τον Σαλίχ Ντουρσούν να... κλέβει την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή και να του τη δείχνει, παίρνοντας κι αυτός την άγουσα για τα αποδυτήρια! Αποτέλεσμα αυτού ήταν να μείνουν στο γήπεδο 7 παίκτες της Τράμπζονσπορ, η οποία και τελικά έχασε το παιχνίδι με 2-1.