Παρασκευή, 22 Μαϊος 2015 15:26

Συνεχίστηκε το ματς με 15 παίκτες γιατί οι άλλοι έκαναν ντους!

{modulepos inside1}

Ιστορία γράφτηκε στην ερασιτεχνική αναμέτρηση TSV Großberg - TSV Bernhardwald στη Γερμανία, αφού ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τέσσερις παίκτες από τη μία ομάδα! Ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του παιχνιδιού στο 82ο και έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια! Τελικό αποτέλεσμα 2-7. Τελικό είπατε; Δεν νομίζω… Οι βοηθοί πηγαίνουν στον διαιτητή και του λένε ότι το σφύριξε νωρίτερα και πως θα έπρεπε να παιχτούν και τα υπόλοιπα οκτώ λεπτά μέχρι τη συμπλήρωση του 90λεπτου. Έπειτα από δίλεπτη σκέψη, ο διαιτητής αποφασίζει τη συνέχιση του αγώνα και διατάζει τις δύο ομάδες να μπουν ξανά στο γήπεδο! Ποιες ομάδες. Οι γηπεδούχοι είχαν τρέξει στα αποδυτήρια και οι περισσότεροι έκαναν ντους και έτσι μόλις τέσσερις κατάφεραν να επιστρέψουν στο γήπεδο! Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν φύγει ακόμα και έτσι το παιχνίδι άρχισε ξανά –4 εναντίον 11- ενώ αξίζει να αναφέρουμε ότι σημειώθηκαν άλλα δύο γκολ! Τελικό αποτέλεσμα: 3-8…