Παρασκευή, 16 Οκτωβρίου 2015 13:32

Στο Βιβλίο Γκίνες... επί 4 ο Λεβαντόφσκι!

Ιστορία έγραψε και συνεχίζει να γράφει από το βράδυ της 22ας Σεπτεμβρίου 2015 ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι. Τότε, μπήκε στο ημίχρονο του εντός έδρας αγώνα της Μπάγερν με τη Βόλφσμπουργκ (0-1), πέτυχε πέντε γκολ σε εννιά λεπτά και δεν λέει να σταματήσει να σκοράρει. Επίδοση και νούμερα που ζαλίζουν κάθε στατιστικολόγο. Όμως αυτή είναι η δουλειά των ανθρώπων του Βιβλίου Γκίνες για να τα βάζουν στη θέση τους. Και σύντομα ο Πολωνός επιθετικός των Βαυαρών θα έχει τη δική του σελίδα σε αυτό μια και είναι ο ποδοσφαιριστής που έχει πετύχει πιο γρήγορα απ όλους, χατ-τρικ (σε 4 λεπτά), τέσσερα γκολ (σε 6 λεπτά), πέντε γκολ (σε 9 λεπτά) ενώ ε'ιναι και ο πρώτος που σημειώνει πέντε γκολ σαν αλλαγή! Ακόμη ένα καρέ…