Δευτέρα, 23 Ιανουαρίου 2017 23:55

Μπροστά στο ball boy... δεν θα πανηγυρίσεις! (video)

{modulepos inside1}

Κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης Σέντραλ Κόστ Μάρινερς - Μέλμπουρν Σίτι στην Αυστραλία, ο Τιμ Κέιχιλ των φιλοξενουμένων έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του (0-1) σκοράροντας στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης. Εκείνος έτρεξε αμέσως στο κόρνερ για να πανηγυρίσει με το… σημαιάκι χωρίς ωστόσο να υπολογίσει σε ένα ball boy που βρισκόταν εκεί. Την ώρα λοιπόν που πλησίαζε το διεθνής Αυστραλός, ο πιτσιρικάς έβγαλε από την θέση του το σημαιάκι μην αφήνοντάς του να ολοκληρώσει τον πανηγυρισμό όπως θα ήθελε. Οι δύο τους βέβαια τα… βρήκαν μετά το τέλος του αγώνα καθώς έβγαλαν μαζί μια αναμνηστική φωτογραφία για να θυμούνται το… περιστατικό. Για την ιστορία η αναμέτρηση έληξε 2-2 με τον πρώην επιθετικό του Παναθηναϊκού και νυν της Μέλμπουρν Σίτι, Μπρούνο Φορναρόλι, να ισοφαρίζει στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.